View Single Post
  #201  
Vechi 08.05.2013, 10:14:52
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bebeblu Vezi mesajul
Incep prin a va da acelasi indemn: nu mergeti la ghicitori! Va spun acest lucru din inima ca si cum ati fi fratii mei carora va doresc tot binele.
Intr-un moment de disperare fiind despartita de sotul meu am mers la cineva care mi-a ghicit in cafea. Mi-a spus printre altele ca divortul va fi iminent si ca pot sa merg la cate biserici vreau ca nu voi putea face nimic sa impiedic acest lucru. La fel ca si in povestea anterioara tot ceea ce mi-a spus femeia aceasta pana acum s-a indeplinit, nefiind prima oara cand imi ghiceste. Asadar din acel moment viata mea a luat o intorsatura dramatica. Nu mai am liniste, nu ma pot odihni, la serviciu nu mai dau randament, intr-un cuvant nu mai sunt om. Imi rasuna in cap mereu cuvintele ghicitoarei. Mi-am dat seama abia acum ca acesti oameni lucreaza cu diavolul. Imi doresc din inima sa nu-mi fi dat seama prea tarziu de acest lucru si sa nu se adevereasca spusele ghicitoarei. M-am spovedit insa nu m-am linistit. Sper din suflet ca Dumnezeu sa-mi ierte pacatele si sa aiba mila si de mine pacatoasa, sa nu aibe loc divortul
Hristos a inviat !
Ca sa va gasiti linistea ,postiti 3 zile si mergeti la un duhovnic cu har.
Spovediti-va dupa un indreptar de spovedanie ,al par.Cleopa sau cel de la man.Lainici
Ca sa nu ajungeti la divort mergeti in fiecare duminica la sf.Liturghie si sa va spovediti macar in cele 4 posturi de peste an.
Postiti miercuri si vineri.
Diavolul de multe ori lucreaza prin autosugestie si Dumnezeu va poate reda libertatea de care aveti nevoie
Revin cu o precizare ,e bine sa va spovediti din copilarie

Last edited by anita; 08.05.2013 at 10:21:52.
Reply With Quote