View Single Post
  #291  
Vechi 12.06.2013, 11:49:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Vad ca esti provaccin
Deloc. Sunt anti-ignoranta si anti-manipulare.

Citat:
Vaccinurile nu ar fi atat de rele daca nu ar exista acum aceste 5 sau 6 vaccinuri bagate in unul singur ,de ex pentaxim sau hexa ,vaccinuri care agreseaza pur si simplu sistemul imunitar al copilului
Afirmatie bazata pe ce studiu stiintific?
Imi dai link -ul pe pubmed?
Apropo, ai auzit de pumed?

Citat:
Altadata DTP sau antirujeolic sau antipolio ,se faceau pe rand si impactul nu era atat de mare
Altadata cand? Poti spune in ce an?

Citat:
Acum importam vaccinuri ,de la GLAXO de ex si acestea sunt extrem de scumpe dar si daunatoare pt copil
Afirmatie bazata, inca o data, pe ce studii?

Citat:
Am auzit de un copil perfect sanatos pana la varsta de un an care a devenit autist in urma acestui vaccin ,pentaxim.
Dar de cei care au murit de la aspirina, ai auzit?

Citat:
Nu cred ca ai vrea sa ai un copil autist cu toate despagubirile pe care statul roman ar fi dispus sa le plateasca.
Legatura intre vaccin si autism (cel putin ca si cauza primara) nu a fost dovedita.
Dar in schimb este un lucru cert ca inofensiva rujeola - "boala copilariei" provoaca encefalita sau panencefalita (foloseste google sa afli ce inseamna)?
Ca rata fatalitatii este undeva pe la 0.3%?

Si nu intr-o tara subdezvoltata ci in SUA - intr-o tara subdezvoltata poate ajunge si la 28%.

Adica, ca sa-ti traduc, din 1000 copii care fac rujeola, 3 mor, inafara de cei care raman cu sechele grave.

Poti sa-mi oferi date certe cum ca in cazul vaccinarii se intampla la fel?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote