View Single Post
  #53  
Vechi 22.06.2013, 01:12:08
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Diana3 Vezi mesajul

Politicianul își amintește de bietul român din 4 în 4 ani, cât sunt alegeri. Îi mai dă o găleată și-un kg de zahăr, îl mai minte că reface infrastructura, apoi își ia în primire scaunul și hibernează în birou mulți ani fericiți. Mă dezgustă clasa politică. Dar, independent de părerea mea, mă voi axa pe sfatul dumnevoastră. La doamna primar Olguța a fost și nu a rezolvat nimic. S-a mai dus la o persoană din sfera politică (îi mențin anonimatul, dar chiar îl apreciez) care i-a dat un mic ajutor financiar, a încercat să investigheze problema dar fără izbândă.

Până se înscrie dânsa în audiență, până o programează, până vine ziua cu pricina trece deja termenul de 2 săptămâni până la evacuare. S-a dus și la Avocatul Poporului dar tot n-a reușit nimic.
Nu cred ca s-a facut tot ce e posibil si nu cred ca sunt numai urechi surde in Craiova, dar trebuie mai multa hotarare si insistenta. Nu se capituleaza de la primul raspuns negativ primit.

Sper sa nu fie doar o simpla lamentare fara cale de rezolvare! Rezolvarea exista, chiar daca noi nu o stim inca! Aceasta este atitudinea la care ma astept, nu capitularea.

Trebuie rezervat putin timp din timpul propriu pentru a o sustine pe doamna Dricu, caci nu o vad rezolvand singura. Trebuie sa se aseze la usa primarului, a politicianului si sa spuna ca nu pleaca pana nu i se rezolva problema.

Diana, as vrea sa nu mai citesc pe acest topic ca nu exista solutii, caci ele exista! Nu capitulam asa cu una, cu doua!
Daca era nevoie de o solutie simpla, o gasea doamna Dricu singura. Dar se cere ceva mai mult: sa cautam o solutie care nu este evidenta din prima clipa, si care noua ni se pare chiar inexistenta. Politicienii trebuie pusi la treaba, sa ne ajute cand avem nevoie de ei, caci ei castiga FFFF bine de pe urma celor, care i-au votat. Acum e randul lor sa faca ceva si sa demonstreze ca s-a meritat sa ii votam.

Un om bolnav traieste sub amenintarea de a fi fara acoperis deasupra capului. Poate el, politicianul, sa accepte asa ceva? Daca nu poate ajuta, trebuia sa spuna de la inceput ca e incapabil, ca sa nu il alegeti.

Nu ei sunt de vina, ci oamenii ca nu ii solicita! Au f multa putere si multe relatii. Nu va multumiti cu o mica spaga, ca sa scape de voi, ci cereti o solutie viabila!

Nu am inteles daca hotararea judecatoreasca este definitiva, sau mai exista sansa de recurs la o instanta superioara. Poate ajuta sa bateti la usile firmelor mari din Craiova, pentru a mai gasi ceva fonduri.
Trebuie gandit putin mai neconventional.

Last edited by Miha-anca; 22.06.2013 at 01:25:25.
Reply With Quote