View Single Post
  #55  
Vechi 27.06.2013, 23:06:49
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Diana3 Vezi mesajul
Bună seara,

Din câte am înțeles, hotărârea n-ar fi definitivă și s-ar mai putea face recurs, ceea ce sper să se și întâmple. În ceea ce privește ajutorul de la politicieni, a bătut pe la multe uși și toate i s-au închis, dacă este o rezolvare, e improbabil să vină pe calea aceasta. Vă țin la curent cu noutățile.
Nu trebuie sa mearga la orice politician, ci la deputatii si senatorii de Craiova. Acestia au birou, unde tin audiente. Am vazut o emisiune pe aceasta tema. Stiti ce mi se pare ciudat? Ca acestia afirma, ca nu sunt solicitati.
Daca are cineva painea si cutitul in mana, cum se spune, atunci deputatii si senatorii sunt acestia. Au toate mijloacele posibile la indemana ca sa ajute un om aflat la ananghie.
Am mai citit odata articolul si acolo spune ca hotararea este definitiva. Deci cu atat mai mult e cazul sa primeasca ajutor doamna Dricu.
Atat deputatii cat si senatorii sunt reprezentatii celor care i-au ales. Oare, mai pot spera ei la o eventuala realegere, daca atunci cand are cineva nevoie de ajutor, ei ridica din umeri?!? Sper ca romanii nu sunt chiar atat de prosti!
Reply With Quote