Citat:
În prealabil postat de lucaionut
Sti cum este treaba cu NOE ?? cred ca stii dar ai ca iti zic eu poate este si lume care nu stie.
Nimeni nu a crezut ca va venii sfarsitul, probabil ca lumea radea de el zicea "Lumea noastra nu se va sfarsi niciodata". dar dupa ce a urcat noe in arca a venit ploaia si au "mierlito" toti care nu a ascultat de de el.
Nu cumvva o fi la-fel si acuma cu aceasta evanghelie ?
Eu nu am vazut nicio organizatie care sa anunte regatu lui dumnezeu la acelasi nivel cu martorii lui iehova.
Ca refuzi si dai cu flit ca tu ai credinta asta este. Ei si-au facut treaba in ochi lui dumnezeu au predicat evanghelia.. a aratat lumii evanghelia.
|
Sincer nu stiu nici eu de ce imi pierd timpul sa raspund la asa ceva, dar...
Orice om sanatos la cap intelege ca ineptia asta de invatatura a iehovistilor e gresita (ca a oricarei secte neoprotestante). Dar nici unii nu au raspuns la asa ceva. Daca Hristos nu a gresit cand a spus ca "Și Eu îți spun ție că tu ești Petru și pe această piatră voi zidi Biserica Mea și porțile iadului nu o vor birui." si cum iehovistii au aparut in secolul 19 cum pot fi ei Biserica lui Dumnezeu?
Ps: Si mai staduieste-te sa faci acordul subiectului cu predicatul. Daca se intampla o data as fi inteles, dar...