Subiect: despre secte
View Single Post
  #1  
Vechi 18.12.2007, 19:14:32
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Buna seara tuturor! Ma framanta o problema:ma tot lupt sa o duc pe vecina mea, o femeie tare de treaba pe drumul cel bun al curatei ortodoxii(ea este ortodoxa),dar nu crede asa cum ar trebui, dupa ce i-am dat o multime de carti de citit,si discutand cu ea foarte mult pe acest aspect foarte important din viata noastra.Imi vine azi si imi zice ca ea se mai uita pe nu stiu ce post tv care face emisiuni cu evanghelisti,baptisti,,etc,(rataciti pt. mine,)conviinsa fiind de faptul ca acolo vazuse o familie in care toti beau pe rupte si ca stapana casei se rugase si citise biblia si apoi s-a convertit la baptisti pt ca cei care cazusera in patima bauturii s-au lasat brusc de ea,aceasta fiind motivul pt care ei se convertisera.si acum da munca de lamurire cu vecina mea ,care sustine sus si tare ca acesti eretici au puterea de a schimba viata pacatoasa a omului,si sunt uniti, si procreeaza,si la petrecerile lor se bea numai suc...eu am incercat si incerc mult s-o conving ca e doar o cursa a celui viclean,ca ei nu au cele 7 taine, ca dintre acestia nu s-au ales sfinti,dar vorbesc la pereti...Cum sa reusesc sa o conving? caci imi pare rau pt ea...si are necazuri in viata ,dar nu crede...sunt mahnita din cauza aceasta.
Reply With Quote