View Single Post
  #9  
Vechi 06.11.2013, 20:48:03
Alexandru Ardelean Alexandru Ardelean is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2013
Mesaje: 7
Implicit Lucruri Palpabile

Foarte pe scurt, și foarte la obiect, o să vă spun lucrurile ce m-au făcut să mă aplec cu mai multă atenție asupra blogului :
Te rog să observi acea chemare făcută către Papă, și .... la ceva timp ... demisia Papei! Faptul că afirmă că ARE UN CUVÂNT, sau O EXPRESIE ”de trecere” pe care o știe autorul blogului, și alți câțiva, ce poate să confirme că ce spune el este adevărat ( Papa, mari conducători ai masonerei etc) . Nu vreau să intru în polemici cu nimeni, eu vă spun doar ce am observat. Faptul că nu are nimic comercial pe blog sau legat de acest blog. Faptul că, pentru mine, o persoană fără o mare cultură teologică, fără un bagaj de cunoștințe în acest domeniu, m-a făcut să mă apropii de DIVINITATE, fără ajutorul ”mijlocitorilo”. Faptul că (scuzați repetiția), nu a condiționat această apropiere, de ... să zicem : mergi la nuștiu ce locaș de cult ... faci trei mătănii, cumperi cartea ”X” de rugăciuni, .... faci nu știu ce donație .... și gata ai rezolvat problema... ești MÂNTUIT. Astea sunt câteva dintre lucrurile ce au declanșat ceva în mine. Acesta este motivul pentru care cer și părerea altora, cu mai multă înțelegere în acest domeniu, ca mine.
O seară bună,
Alexandru.
Reply With Quote