View Single Post
  #214  
Vechi 21.11.2013, 10:42:18
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Am observant ca ideile acestea prind numai la persoane tanare si neaparat noncorformiste carora viata searbada si regulile fostei generatii le fac rau,ii sufoca.
Daca in trecut se manca intr-un fel,acum se vine cu o alta dieta revolutionara;inainte toti doreau buletin de Bucuresti si faceau sacrificii sa vina la oras,acum ponegresc orasele, fac economii si vand tot pt a-si cumpara case la tara; nasterile erau asistate,acum se face propaganda nasterilor acasa,in baie;etc
Totul trebuie sa fie impotriva,sa fie pe dos.Numai asa ai satisfactia ca nu te pierzi in multime ci ca ai o misiune speciala.
Pe principiul ”mergem cu gloata”, ar trebui să revii la alimentația omnivoră, ca să nu pici în categoria tinerilor nonconformiști.

Citat:
Fiecare poate sa faca ce doreste dar...
-cate dintre familii reuseste sa se intretina dintr-un singur salariu,in timp de parintele"profesor"preda acasa?
-care este procentul de parinti pregatiti intr-atat incat sa predea cu brio fie numai si reguli simple de gramatica,semne de punctuatie si ortografie in lb. romana(fara a vorbi de alte materii)??
Tocmai de aia puțini pot să facă ȘA, chiar dacă mult mai mulți vor asta.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote