View Single Post
  #10  
Vechi 04.12.2013, 21:45:57
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Unhappy si eu am o problema tot cu parintii...

cand am terminat eu facultatea mama mi-a facut cadou un telefon cu abonament pe numele ei (dandu-i astfel peste nas prietenului meu de atunci, care nu a fost in stare, si care deunde ma iubea nespus de circa trei ani dintr-o data s-a vazut incapabil, nevrednic sa se casatoreasca cu mine); de atunci am rams in continuare pana azi tot cu abonament pe numele ei (mi s-a spus ca n-as putea face pe numele meu pt ca eu nu am casa in proprietate); ceea ce ma deranjeaza ca de fiecare data cand vreau sa fac o modificare la abonament, extraoptiune, sau sa achizitionez vreun aparat la oferta, etc, imi tb acordul ei; ultima modificare am facut-o acum un an sau doi cand mi-am pus de 3 euro internet pe telefon, desi actualul partener nu a fost de acord; apoi mi-a facut capul calendar ca de ce nu am profitat sa imni schimb si telefonul cand am facut prelungirea, etc... chestia e ca acum cca o luna suna de la vodafon si cere cu mama, le zic sa sune pe nr ei, ca eu eram la job, i nu stiu ce vb ei, insa peste o luna ma trezesc ca au prelungit abonamentul meu (modoficandu-l cu 2 euro in plus) ca asa se intelesesera cu mama, si cand intreb ce telefon pot sa iau la oferta constat ca tot un "jaf", deci pt un smatfon mai de Doamne ajuta mai cereau 300 de lei in plus, ca cica "n-am abonament de smartfon" iar ca valoare abonamentul este de 7 euro plus extraoptiunea de net de 3 euro, adica 10 euro, cat cel mai mic abonament de smartfon...asa ca de atunci al meu nu mai vorbeste cu mine, ca cica eu sunt de vina ca n-am informat-o pe mama de anultrecut, decand mi-a zis el, ca nu mai vreau sa-mi prelungeasca ea abonamentul si vreau sa ne separam si eventual sa-mi faca el pe numele lui....(ceea ce eu nu tin neaparat. ca daca cumva nu ne mai intelegem si ne separam, pe urma ce fac, raman legata de el?). Acum faptul e consumat, ma intreb ce are de gand monsieur, sa nu mai vb cu mine pana la anul sau peste doi ani cand imi expira iar abonamentul???
Reply With Quote