View Single Post
  #13  
Vechi 28.12.2013, 18:03:23
ffflorina ffflorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.04.2012
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 50
Wink stiu ca e un topic vechi insa...

Nu stiu cum tb sa te rogi insa vreau sa va cer parerea intr-o chestiune legata de titlul topicului,vad in biserica
fete tinere,care par credincioase,care sunt nelipsite de la biserica,care se impartasesc f des,sunt decente,frumoase,probabil cu studii si care sunt singure,triste,cu timpul,am observat ca sclipirea din ochi dispare si ca devin terne,se imbraca in negru aproape ca niste maici.....asteptandu-si craii' potentialii soti care intarzie sa vina,intelegeti ironia,fetele acestea cu ce au gresit,de ce nu le cauta nimeni,nu le vrea nimeni?

Am analizat si baietii ,pot sa spun ca se arata interesati,ce vad din exterior,(nu pot sa confirm) de fetele mai aratoase,nebisericoase neaparat,de cele care nu stau cu capul plecat...Stiu ca unii dintre voi veti spune ca biserica nu este locul pt asa ceva,insa unde altfel sa gasesti pe cineva care sa-ti impartaseasca principiile tale de convietuire? Eu zic ca tot de la preoti tb sa vina o idee de apropiere pt acesti tineri care poate mai tarziu se vor pierde in lumea fara Dumnezeu,sau in deznadejde.Ce parere aveti,ati vazut si voi tineri asa?

Vreau sa cer parerea baietilor,eu zic ca dupa slujba,afara ,poate aborda o tanara s-o intrebe ceva legat tot de biserica,sa incerce ceva,sa nu mai astepte ceva minuni din cer,sa fie mai pragmatici,fetele nu sunt asa de aiurea sa-i respinga,jignindu-i,sa aiba mai mult curaj pt ca e bine de stiut ca o fata cuminte nu va veni niciodata sa-l abordeze chiar daca ar fi frumos-poza-.

Last edited by ffflorina; 28.12.2013 at 18:06:24.
Reply With Quote