View Single Post
  #104  
Vechi 08.01.2014, 23:03:29
Hitchens Hitchens is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.01.2014
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
Nu (stii sa )raspunzi .Harta creierului este in ADN si creierul este construit ca sa faca sinapse,deci ADN-ul e materie injectata cu inteligenta ,de Altcineva care a avut scopul ca un creier sa faca sinapse.
Ai gresit dupa prima virgula. M-am gandit sa-ti explic dar dupa ce am citit in continuare ce mi-ai scris, am hotarat ca nu merita efortul.

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
Adevărul tau nu exista pentru ca se sprijina pe...NIMIC.A demonstrat cineva ca viata poate aparea din elemente chimice? Daca nu e indeajuns de destept sa creeze viata ,crezi ca e indeajuns de destept sa vorbeasca despre viata apăruta din...INTAMPLARE ? Funny.
Da. S-a demonstrat lucrul acesta.

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
TEORIA e a ta (ateism, materialism,bla-bla-blism, etc. ) Tu esti cu sacu si întâmplarea, noi ortodocsii suntem cu sacul si selectarea INTELIGENTA a literelor.
Tocmai asta e diferenta intre ateisti si religie. Noi ne bazam pe propriile cuvinte in schimb dumneata crezi povestirile de acum 2000 de ani. Cuvantul "intamplator" este cel mai putin utilizat din vocabularul meu si al marii majoritati. Toate au un sens. Unele le stim deja, altele nu le stim dar le stiu altii(si sunt demonstrate) si ceea ce nu stim, urmeaza sa descoperim.

Citat:
În prealabil postat de paduretu Vezi mesajul
Esti dispus sa-ti pui viata pentru informatia asta? ...unii demult chiar isi dadeau benevol viata pentru...un CUVANT.
Esti exemplul gresit de crestin care citeste ceva, intelege altceva si are o atitudine contrara cu ce ar fi inteles daca ar fi citit calumea din prima.
In limbajul tau vad numai ura, fundamentalism si nivelul smereniei este sub 0. Unii chiar acum isi dau viata pe cuvinte, legand bombe de ei pentru alte cateva vieti de "infideli".

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Acum vad, eu m-am gandit ca e vorba de Lucy, pentru ca a spus de stramosul comun. Lucy avea macar o baza, dar aici e vorba tot de o povestire fara o dovada, doar presupuneri. Traducerea in romaneste ar incepe cu "a fost odata ca niciodata, ca daca n-ar fi fost nu s-ar fi povestit. A fost odata o celula, care se numea Luca. Unii spun ca avea Adn, altii ca avea doar Arn." Fara o dovada e doar o povestire.
Acelasi lucru pot si eu sa-l spun despre povestioara Bibliei. Nu?
Biblia a inceput cu "La inceput a fost Dumnezeu cerul si pamantul". Putea la fel de bine sa incepa cu "A fost odata ca niciodata un Dumnezeu, cerul si pamantul".
Reply With Quote