View Single Post
  #39  
Vechi 09.01.2014, 20:23:50
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Talking

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
@ Fallen

Am citit tot ce ai scris si in mare parte iti dau dreptate. Insa cred ca prin atitudinea noastra sau prin lipsa noastra de atitudine, il influentam pe cel de langa noi sa ia anumite decizii. Suferim pentru ca suntem atasati prea mult de material, pentru ca nazuintele si dorurile noastre sunt de multe ori pur lumesti, pentru ca subordonam sufletul trupului. Toate astea nu li se intampla celor ce nu-L cunosc pe Dumnezeu ci si celor ce doresc sa duca o viata placuta Lui. De cele mai multe ori am vazut (in cazul meu ) ca atunci cand ceva nu merge bine si eu am o parte de vina. Multe suferinte se pot evita si multe lucruri se pot indrepta daca omul isi constientizeaza vina, o recunoaste si lupta pentru a reveni pe drumul cel bun. Un an bun iti doresc, cu implinirea dorintelor!
Da, aveti dreptate, intodeauna e si vina noastra. si atunci cand mancam bataie e tot vina noastra... Uite, eu acum am gasit covorul ud fleasca, si il usuc cu feonul...si e tot vina mea...daca aveam o slujba mai buna, sa aduc macar 2-3 mii de lei acasa, sotul meu nu avea acvariu si accesorii second hand, care sa risti sa iti umple casa de apa oricand... sau chiar daca, macar stateam intr-un bloc unde nu eram debransati de la caldura, sau aveam centrala, sau aveam...alte conditii...mai bune.... (Glumesc, desigur!)
Puteam sa am o slujba mai buna daca, desigur, aveam darul clarviziunii, al telekineziei, al vederii cu raze x si infrarosii, sau macar , al "improvizatiei"...
Reply With Quote