View Single Post
  #177  
Vechi 23.01.2014, 09:09:52
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Nu m-am referitla dvs, ci la prietena dvs, care este direct implicata. Asta daca tine la adevar si nu ii e frica sa piarda "relatiile trupesti".
De fapt, ati putea-o face si dvs. Biserica ar lua masuri de indreptare, sufletul lui va fi salvat si se cheama ca ati facut un bine. E oricum mai cinstit decat sa povestiti pe un forum public cat de ipocriti sunt adventistii (deci toti) din cauza unuia care nu va place, adaugand la pacatul barfei si pe cel al generalizarii.

Calea naturala este ca atunci cand cineva greseste sa luam atitudine confruntandu-l direct cu pacatul lui, pentru a-i da sansa pocaintei si indreptarii. Romanul insa prefera sa vorbeasca pe la spate, ca doar nu-i securist... iar asta nu ajuta nimanui.
Doamna degeaba imi sariti cu atata ostentatie in cap!
Definitia barfei este alta,cand 2 personae vorbesc rau despre alta pe care amandoua o cunosc...Ori dumneavoastra si eu nu cunosc aceasta persoana.
Postarea mea este pur informativa,cum am spus mai sus.
Iar acest adventist este unul singur,nu mi-am propus sa fac portretul robot al tuturor adventistilor...deci chill!

Nu stiu daca chiar realizati cat de patetica este trimiterea pe care mi-o faceti la biserica lui pt a-l da pe mana superiorilor?!?!
Asa se rezolva toate problemele la biserica dvs?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote