View Single Post
  #16  
Vechi 15.02.2014, 09:35:49
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Teodosie Vezi mesajul
Sunt unele destul de accesibile .
Am rugaciuni pe el , Biblia , paraclisul , Rugaciunile dupa inainte si dupa Impartasanie , calendar ortodox , dictionar , cursuri etc e foarte util si bun , un fel de ceaslov si biblioteca.

Odata m-au luat mormonii pe strada sa imi zica ei cat seamana Biblia cu cartea lor, indata am scos un smartphone si le-am aratat Biblia ca nu e chiar cum ziceau, nu se asteptau , au recunoscut si au zambit moment in care m-am luat si de dantura lor, aveau probleme ortodontice majore, au recunoscut din nou , nu stiu daca pana la urma au trecut la ortodoxie sau pe la cabinet.
Daca am lua smartphone -ul in principal pentru a avea Biblia la noi si a o accesa de cate ori avem ocazia si nu o putem avea fizic a indemana, bine ar fi.

Dar cred ca de cele mai multe ori asta e o scuza, nu un motiv.

Stiu pe cineva care incerca sa explice cat de mult are nevoie de un smartphone, ca printre altele poate avea si Biblia pe telefon, desi putea avea acces 90% din timpul liber la Biblia tiparita.

A primit pana la urma smartphone -ul (desi nu pentru Biblie neaparat), i-a fost instalata si Biblia, de cate ori credeti ca a fost accesata in cca. 3 ani de zile?
Niciodata.
Si Biblia tiparita la fel.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote