View Single Post
  #2  
Vechi 12.04.2014, 14:24:46
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de raul092 Vezi mesajul
Buna ziua , una dintre problemele este ca m-am pregatit pentru impartasanie si spovedanie de saptamana trecuta pentru maine , duminica. M-am rugat am tinut post cat de aspru si cu rugaciune sa fie cat mai bine m-am rugat noptiile si eu inainte mai demult in unele seri deobicei o data la cateva sapt (2,3) aveam vise umede si tot timpu dorm cu grija ca sa nu am din nou mai ales in perioada postului , iar aseara am dormit tot asa stiind ca mai o zii si ma duc sa ma impartasesc si sa ma spovedesc sa nu mi se intample asta dar m-am trezit spre dimineata am pus mana pe pijama sa vad daca nu am nimica ca asa fac tot timpu sa vad daca nu cumva iara am avut vis si mi-am continuat somnul (era cam 9 30) m-am pus sa dorm si intre timp nici nu am adormit bine cred ca am si avut vis umed si m-am trezit ud pe la 10 30 si atunci m-am ridicat si m-am intristat . ACuma cred ca nu ma pot impartasii maine si ma voi programa pe saptamana viitoare . Nu stiu cum sa scap sa nu ma mai bantuie visele astea sa ma lase in pace. Si inca o chestie daca e voie astazi sa se faca curatenie ? 12.04.2014 ?
Dacă ai mai citit pe forum îninte de prima ta postare, cu siguranță ai remarcat că la probleme de acest tip, cea mai des utilizată replică este: ai duhovnic? Dacă da, atunci întreabă-l pe el fiindcă fenomenul care te îngrijorează are legătură cu vreo "înclinație" de-a ta aflată în terapie sau poate cu alte lucruri nemărturisite sau trecute prea ușor cu vederea. Dacă nu ai duhovnic, găsește-ți degrabă unul, de preferință stabil, și spune-i ce te frământă.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote