View Single Post
  #6  
Vechi 16.05.2014, 10:04:59
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Nu-i chiar asa Alin. Poti sa ai vise erotice si fara sa fi fost pus vreodata fata in fata cu factori ce tin de erotism. Si pana la urma, sunt doar niste vise, chestii ce nu tin atat de mult de constient. Nu inteleg cum poti fi desfranat doar pentru ca , sa zicem, ai veze de genu 1 data la n ani si tu e fapt nu ai nici o treaba cu sexul, nu esi activ sexual, nu te interseaza subiectul etc.
exit legatura intre viata constienta si vise, dar nu atat de strana incat TOT ceaa ce visezi sa aiba legatura cu viata constinta.

As putea sa inteleg locica, dar ea nu exista.
Da, nu e ok sa faci cum am facut eu, nu ok sa ai relatii intime in afara casatoriei, nu sunt ok multe lucruri si sunt pacate, dar de acolo pana la a fi considerate desfranare niste...vise... e cale lunga.

Si tot nu inteleg legatura dintre trandavie si desfranare. Adica eu dac m-am culcat inainte de casatorie cu omul care mi-a devenit sot, am fost lenesa? DE CE? CUM?! Fa-ma sa ineleg.
Din ce ai zis tu, lenea duce la sex... wow, cum vine asta?! De unde ai scos-o? Chiar nu inteleg... una-i lenea si cu totul alta e desfranarea.

Last edited by Corinusha; 16.05.2014 at 10:07:12.
Reply With Quote