View Single Post
  #9  
Vechi 05.06.2014, 09:33:37
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Gheorghe Dinu, zau ca te-as scututa putin sa te trezesti la realitate.
Tu vezi in tara asta in ce hal isi bat barbatii femeile, si alea ca proastele se supun, nu se espart, isi amarasc viata?
Nu toti barbtii vad lucrurile ca tine; nici tu nu le vezi prea bine daca practic faci din nevasta ta o simpla servitoare care sa stea la cheremul vointei tale si sa nu poata scoate nici un cuvant impotrva a ceea ce CREZI tu ca e bine, ca esti barbat, stapanu' ei...

Io ti-o zic pe fata, n-as accepta in ruptu capului ca din om liber sa ajung sclava unui babat;
Si de ce sa taca femeia? Ca ce chestie? Ai impresia ca e mai proasta ca tine, barbat alfa?

Uit-te bine, ca femeile nu mai pot sta acasa sa vada decasa si copii, pentr ca dintr-un salar se moare de foame; unori si din doua, ce sa ma zic de unul. Mie mi-ar placea dupa ce fac 1-2 sau cati copii mi-o da Dumnezeu sa raman acasa, sa ma ocup de educatia copilului/copiilor si de gospodarie, dar ai impresia ca ne permitem? Ti se pare ca sunt asa salarii mari ca sa fie lucrurile cum erau candva?

Si cand dai e un barbat molau, cae vorba aia, nu stie sa schimbe un bec sau o baterie de chiuveta ce te faci? Stai ca toanta, nu le faci tu, ca sa nu dai bani pe electrician si pe instalator?
Si daca femeile au subalterni barbati, care e problema? Din afirmatia asta, care nu iti place, se pare ca crezi masculinii mai presus de feminine, ceea ce mi separe o aberatie.

Ia spune, faci absolut totul cum trebuie, dupa Sfanta Scriptura? Cand raspunsul va fi da, atunci poate imi voi schimba si eu parerea.

ps: scuzati limbajul, scuzati tonul (nu stiu daca se simte in scris), dar m-am saturat de barbatii frustrati a carora ultim problema majora de rezolvat este cea a femeilor. Daca n-ar fi altele mai grave de gandit si facut as intelege, dar privind lumea din jurul nostru, sunt cam multe ce trebuie rezolvate, reparate sa refacute.
Reply With Quote