View Single Post
  #14  
Vechi 28.06.2014, 10:45:53
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Sf Ioan Gura de Aur a fost ( si el) extrterestru? Nu stiam si de el :)
In fine, sa lasam gluma. Am fost aseara la parimtele duhovnic ( nu l-am putut intreba dca cumva a blestemat, ca era cu cineva, dar cum banuiam nici nu-si mai aminteste) si a zis ca in nici un caz Dumnezeu nu ne-a impiedicat, ci din contra ne-a facut o favoare, pt ca probabil are sa ne ofere ceva mai bun :). Al meu nsa cand a auzit nu a fost prea incantat, a zis ca nu trebuia sa discut cu lumea problemele noastre, ca nu stie popa cum evolueaza piata imobiliara ca sa-i dea sfaturi. Desi si-a cumparat si dansul de curand, si zicea ca dupa ce a vazut o multime si nu i-a placut, in ziua cand trebuia sa semneze cu cineva, a aparut un nou anunt de dimineata la prima ora, s-au dus sa vada si sotia nu a mai vrut sa plece de acolo :). Al meu insa nu a pierdut speranta ca acel apartament va fi al lui pana la urma, cand se va rezolva litigiul, asta doar daca nu gaseste el pana atunci altul mai bun ( sau daca nu e pacaleala cu litigiul, ci e in negocieri cu altcineva, dar si asa s-ar putea solutiona favorabil pt noi). Deci pana la urma nu a pierdut de tot speranta, ceeace e bine, zic eu.
Acum nustiu dc e bine sarau sa iei aceasta achizitie att de personal, cu toate ca e vb de o casa, un lucru oarecum"sfant", pcare o sa-l ai toataviata, insa nu este egal cu casnicia. E ok sa compari achizitia unei case cu cucerirea unei femei? Sau s-au inversat, pervertit raporturile? In sensul ca o casa nu poti sa stai in ea sa vezi dc iti place, inainte s-o cumperi, pe cand femeia, din pacate...stiti mai bine ce vreau sa spun...

Last edited by fallen; 28.06.2014 at 10:50:41.
Reply With Quote