View Single Post
  #18  
Vechi 12.01.2008, 15:24:20
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

n ruinile oraselor sumeriene, arheologii au gasit tablete care infatiseaza sistemul solar, cu planetele in ordinea lor corecta. Una dintre acestea chiar da distantele dintre planete. Cum stiau aceste lucruri? Ei au furnizat dealtfel, date privind procesiunea echinoctiilor. S-a calculat ca pentru a descoperi procesiunea echinoctiilor este necesar un timp minim de observatie de 2.150 de ani. Cum dispuneau sumerienii de aceste observatii, cand, potrivit standardelor noastre de gandire, nu exista nici o civilizatie avansata cu 2.160 de ani inaintea sumerienilor?"

Civilizatiile antice au fost mult mai dezvoltate stiintific decat se crede sau de cat au fost popoarele in Evul Mediu.Aveau propriul lor alfabet si calendar si aveau multe constiinte despre astrologie, dar asta nu inseamna ca acestea vin de la extraterestri.
Doar ca multe din aceste cunostiinte au fost pierdute si de aceea au aparut tot felu de conspiratii cum ca piramidele au fost construite de extraterestri sau sa nu mai zic de Stonehenge...
Mi-e absolut imposibil sa cred k exsita omuleti verzi prin univers gata sa ne atace planeta
:D intrebarea mea e: daca intradevar au fost extraterestri care sa fi vizitat planeta noastra unde sunt ei acum? de ce nu mai fac vizite?au iesit cumva la pensie:D
A fost demosntrat in atatea randuri cat de usor este sa creezi poze cu OZN-uri sau cu globulete zburatoare sau cercuri in lanuri de grau.
Credinta in extraterestri dizolva din toate punctele de vedere invataturile crestine, iar daca sunt dubii in privinta extraterestrilor, cu privire la Dumnezeu stim sigur ca exista si ca este omniprezent!Deci in ce e mai bine sa credem?in ceva sigur sau in ceva probabil?
Reply With Quote