Subiect: Card de sanatate
View Single Post
  #160  
Vechi 17.10.2014, 23:22:04
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

As putea sa dau si eu exemplu de preot care spune ca am putea primi chiar si cip implantat, ca n-ar fi o problema!!! Cum sa slujesti, preotelule, in Biserica lui Hristos si sa sustii asemena enormitati? Cum sa arunci cu pietre in Dumnezeu? El te-a facut preot ca sa-i ajuti pe oameni sa se mantuiasca, nu sa se indraceasca!

Adica nu e suficient ca renunti la Molifte, pentru ca ti-e frica de draci, ci te apuci sa faci tu insuti voia lor!!! Asta, da, ortodoxie!!! Asta, da, preot! Sa spuna crestinilor ca nu e nicio problema daca se insemneaza cu 666! Nu conteaza ca in Apocalipsa scrie invers! Cui slujesti, preotelule? Masoneriei, desigur! Tradarea ortodoxiei din interior! Razboi dat impotriva sfintilor! Cuvantul sfintilor este dat la o parte. Importsnti sunt cei care ne spun ca putem lua chiar si cip implantat!!! Vai de cei prin care vine sminteala! Caci sminteala vine din interiorul Bisericii, din pacate.

Acum cativa ani se lauda un rabin ca va fi suficient sa-i corupa pe ierarhi pentru ca preotii sa se intreaca in a propovadui cipul! N-am crezut ca vor reusi atat de repede! Doamne, iarta-ne! Ce pot sa fac in aceasta situatie? Ma uit care preot are evlavie fata de cip si care are evlavie fata de Dumnezeu!
Reply With Quote