View Single Post
  #232  
Vechi 07.11.2014, 13:13:43
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Catalin, ai devenit un pic prea incoerent. Daca pentru tine la ratiune se reduce totul ... ca altfel rade lumea de tine ... ai spus cam totul despre credinta ta. Vad ca ai impresia ca daca pomenesti despre geocentrism iti creezi un asa zis avantaj ... te inseli amarnic.

Te rog sa dai raspunsuri mai precise atunci cand esti intrebat ceva si sa nu mai faci pe atoate-cunoscatorul ... ca intelegem si noi cate ceva, dupa posibiliati.

Parerea mea este ca tu nu intelegi mare lucru si dai impresia ca le stii pe toate, din pacate.
Faptul ca tu crezi ca "dovezile" in favoarea unui pamant tanar te ajuta cumva sa convingi un ateu ca Dumnezeu exista ... arata doar cat de naiv esti.

Te cam grabesti sa pui etichete, nu-i frumos din partea ta.
Oricum, raspunsul tau de mai sus este jenant ... aveam mai multe pretentii de la tine ... dar sa te apuci sa afirmi ca tu stii ce eu inteleg sau nu si apoi sa-mi dai lectii de modestie ... e cam prea mult si dovedeste doar ca ai ceva carente in educatie. Te-as ruga ca pe viitor sa incerci sa nu te mai tragi de sireturi cu mine ... si sa te exprimi civilizat si la obiect.

Last edited by AlbertX; 07.11.2014 at 13:17:32.