View Single Post
  #303  
Vechi 21.11.2014, 22:37:09
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Un raspuns destul de acru si cu ton de repros la intentia mea de a discuta putin cartea ...
Ma asteptam sa raspundeti mai la subiect legat de ce am scris referitor la carte si nu sa abateti firul discutei pe nu stiu ce pareri legate de persoana si egouri ranite.
Imi pare bine ca am citit aceiasi carte si ca o recomandam cu caldura si altora!

Nu aduceti in fata orgolii de 2 lei despre cine a prezentat cartea mai intai,ci nu ocoliti esentialul:nu zeama fara iz de peste l-a facut sfant ci chiar atitudinea sa inaintea oamenilor si creatiei;ca asa tinand nu stiu cate"posturi"cu apa,aer,rautate si venin fata de altii nimeni nu a ajuns departe.
Eu pe asta mizam in comentariu iar nu pe fericirea de a prezenta in premiera cartea cum gresit si insinuant ati inteles(dar asta nu arata decat ce gen de persoana sunteti).
Am simtit ca-mi faci un repros ca aduc in discutie o carte care mai fusese postata, desi nu observasem asta decat dupa ce ai scris aici.

... pot inca sa editez asa ca vin cu o completare: ce zici, facem pace? Eu te-am inteles gresit .. si de aici a fost doar un pas catre alte greseli. Tocmai ce am intrat pe un nou topic "impotriva acestui forum" si vad cum oamenii isi inchipuie fel si fel de lucruri despre ceilalti. Cam asa si noi, nu ne-am inteles una pe cealalta - poate si felul in care scriem nu transmite exact ce vrem sa spunem, cine suntem si care ne sunt intentiile.

Chiar ma bucur ca ne-a placut amandurora cartea! De fapt cui ar putea sa nu-i placa? Cat despre zeama .. eu una prefer bucata de peste si portie dubla, daca se poate :) Ca sa comentez mai mult, nu prea pot. Cred ca am citit cartea acum 1 an si ceva si am cam uitat-o. Ar trebui s-o recitesc. Ce imi ramasese in memorie a fost ceea ce am postat la inceput.

Last edited by crinrin; 21.11.2014 at 22:59:42.
Reply With Quote