View Single Post
  #7  
Vechi 27.12.2014, 12:09:52
Wryetui's Avatar
Wryetui Wryetui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 208
Implicit

Il stiu pe Lewis, a scris Cronicile Narniei, unul dintre titlurile mele preferate :D Frica asta vine din copilarie probabil, unde ma uitam foarte mult la filme de groaza si de horror si de acolo imi vin, pe langa ca am fost pe multe forumuri de supranatural si multe lucruri din astea. Mi-e frica sa nu vina ca in filme, sa apara si sa atace si sa te zgarie pe spate sau etc, sau sa iti rupa lucruri prin casa si sa stea langa tine in timp ce dormi in pat si tot felul de prostii Hollywoodiene. Nu mi s-a intamplat niciodata nimic paranormal, deodata cu ateismul am inceput sa uit putin de tema asta, spunandu-mi ca e nedrept sa nu cred in Dumnezeu dar sa cred in prostiile astea. De fiecare data cand auzeam un sunet ma gandeam ca sigur ii ceva necurat in treaba asta si mi-e frica. Dar acum incet cu incet deschid ochii si vad ca e irational, pe langa ca eu cred ca ar trebui sa ne fie frica doar de Dumnezeu, nu de diavol.

Deci sa renunt la prostiile astea pentru ca nu o sa vina nici un demon sau spirit sa arunce cu lucruri prin casa sau sa apara in fata ochilor o creatura cu coarne si cu ochii rosii?
Reply With Quote