View Single Post
  #1081  
Vechi 22.03.2015, 19:39:18
hurricane hurricane is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2013
Locație: Romania, Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si ai vazut tu semnul ala cu ochii tai?
Apropo, si Biblia contine "semnul amintit".
Vezi, cauta la pagina 666 ..
Ma omule tu incerci sa ma enervezi cu intrebarile tale cumva? :)
Sa stii ca ce scrie in cele ce urmeaza sunt destul de clare si nu am citit ceva in plus despre care nimeni nu stie, eu doar am amintit, cine are minte sa ia aminte:
"15. Și ea îi silește pe toți, pe cei mici și pe cei mari, și pe cei bogați și pe cei săraci, și pe cei slobozi și pe cei robi, ca să-și pună SEMN pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are SEMNUL, ADICA numele fiarei, SAU numărul numelui fiarei.
18. Aici este înțelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase."
Iar ca sa vezi paradoxul faptul ca tu ma iei pe mine in ras, sustinand sus si tare ca eu cred ca numarul 666 este un numar fatidic de care trebuie sa ne speriem ca ala de tamaie, ceea ce este fals si asta e parerea ta, iti apartine, eu am sustinut ca acest numar este numarul fiarei amintit in apocalipsa si are rol de prevestire de avertizare asupra caii pe care apucam, nimic mai mult si nimic mai putin; uite aici ce am gasit la pagina 666 caci te-am ascultat si am cautat chiar daca m-ai luat iarasi in batjocura :)

"pag 666 - Cartea lui Iov, cap. 28 - Izvorul intelepciunii" asta am gasit eu in biblia din posesia mea :), mi se pare putin amuzant ca am dat de titlul "Izvorul intelepciunii" si ca am dat de Cartea lui Iov, respectiv rabdarea si intelepciunea:) . Cu siguranta nu toate bibliile au la pag. 666 ceea ce am gasit eu :) in cea pe care o am din diverse motive, de marime a textului, de asezare in pagina, de dimensiune a foii...
Reply With Quote