Citat:
În prealabil postat de sophia
Azi se duc oamenii (cel putin in vest) in pauza de masa si musai cheltuiesc niste bani zilnic.
|
Si dacă gătesti acasă si cari mâncarea apoi la servciu tot cam pe acolo iesi.
Citat:
În prealabil postat de sophia
Bani din care poate manca de fapt toata familia impreuna. Asa parintii separat, copii separat la cantina scolii sau a facultatii. Si se duc asa cam 40-50 de Euro pe zi zic eu (10 Euro/persoana).
|
La noi în USA/ NY se poate mânca si cu $6- $8/ prânz, dacă n-ai pretentii mai mult de-o salată sau mâncare chinezească.
În rest, si eu ca si Yasmina sunt cam "mâna spartă", dar încerc să mă controlez. :)