View Single Post
  #6  
Vechi 18.06.2015, 17:15:36
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Ioana daca vrei adresa unui camin privat bun cu ingrijire f buna si aproape de Bucuresti (la Baneasa) specializat ptr persoane cu alzheimer te pot pune in legatura cu dna care are caminul unde am avut-o eu pe bunica mea. Din pacate e f scump, 1700 lei/luna. Ptr bunica mi-am permis ca avea pensie mai mare si inca nu trebuia sa platesc bona pentru cel mic.
Noi am fost multumiti de conditiile de acolo, o tratau omeneste si era f curat, mancarea buna, doamna patroana o pers credincioasa aducea mereu preotul sa-i spovedeasca/impartaseasca pe batrani, ne-a ajutat si cu inmormantarea cand a fost cazul.
Noi atunci am inchiriat casa bunicii si cu banii de chirie si cu banii de pensie (am facut cerere la casa de pensii si i-o virau direct acolo la camin) plateam taxa ptr camin.
Multumesc pentru raspuns si detalii, din pacate e prea departe pentru mine, caut un camin prin zona Iasi, Roman, Piatra Neamt, Botosani pentru a o putea vizita si "tine situatia sub control" si sa nu-i tina cu somnifere etc.
Reply With Quote