View Single Post
  #10  
Vechi 06.10.2006, 14:25:30
apolonia apolonia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.10.2006
Mesaje: 1
Implicit

Eu m-am confruntat cu problema fricii timp de 2 ani si ...Cu siguranta DUMNEZEU STIE DE CE.Am incercat sa aflu ce se intampla. In timp ce ma purtam intr-un mod cat mai firesc cu putinta si nu dadeam nici un semn ca as fi in pragul nebuniei,am cautat ajutor la sot,la mama, la frate, la prieteni...Nimeni nu ma putea ajuta, mai rau, nu ma credeau pentru ca nu aratam.Ajunsesem ca, imediat ce ramaneam singura acasa ori in alta parte, sa ma arunc la pamant si sa ii cer iertare lui DUMNEZEU.Inebuneam de frica.De frica ca se intampla ceva rau.Aveam ganduri negre,huleam.Ralizam ca eu nu sunt in stare sa gandesc asa,eu am gandit toata viata mea frumos despre toti si despre toate,il iubesc pe DUMNEZEU nu mi-am inchiput niciodata ca va veni o zi in care sa ma simt abandonata.Departarea de DUMNEZEU, iata fratilor o experienta pe care nu o doresc nimanui.M-am departat de EL.Poate nu am facut mai mult rau decat au facut altii dar cu siguranta am facut ceva care L-a suparat.Am inceput sa fac ceea ce simt .A fost un prim pas.Am simtit nevoia permanenta sa imi cer iertare mai mult decat nevoia de a merge la doctor.Asa am aflat ca fata de DUMNEZEU am gresit.Am fost la un Sf. Maslu si l-am rugat pe preot sa ma lase si pe mine sa citesc psalmi si sa cant in corul bisericii.Spre marea mea uimire a fost de acord pe loc.Apoi am inceput sa merg la cor si sa cant la Sf.Liturghie, eu care in viata mea nu am stat la o Liturghie cap-coada.Ca sa nu mai zic ca de multe ori nici nu ajungeam.La Sf. Maslu merg de 1 an.La slujba de Paste am stat toata noaptea.Va dati seama?M-a facut sa realizez ca am gresit,ca fara dragostea lui nu putem trai,ca nu trebuie sa fi bisericos ci sa ai credinta iar daca esti ispitit si ti-e greu, intoarce-te si du-te la slujba pentru acele cuvinte pe care DUMNEZEU le pune in gura preotului pentru tine.Acele cuvinte iti dau putere si te vindeca.
Reply With Quote