View Single Post
  #168  
Vechi 22.09.2015, 12:40:24
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
multumesc Delia, o sa incerc sa iau legatura cu parintele, recunosc ca [pana la dansul n-am ajuns.
Si tare sunt curioasa daca o sa-mi raspunda si dansul la fel, ca din pacate, atata timp cat fumeaza, mama nu poate fi primita intr-un asezamant al bisericii (de parca ea isi poate controla viciul)...
Poate nu stiai, dar exista un sfant ocrotitor si rugator, printre altele, pentru cei dependenti de nicotina, alcool, droguri: Sf. Efrem cel Nou din Nea Makri.

S-a infiintat nu de mult Asociatia Prietenii Sf. Efrem cel Nou, care a inceput construirea unui centru la Malnas Bai, in jud. Covasna, pentru persoane dependente de asemenea substante.
E mai mult ca sigur ca si in alte asezaminte deja existente, mai sunt si alti dependenti, fie de alcool, fie de tigari sau droguri, prin urmare, cred ca e inclus si aspectul asta al dependentei in terapie.

Asa ca nu-ti mai tot pune singura piedici, ca n-o sa gasesti vreun loc pt. ea, ba ca fumeaza, ba ca are schizofrenie, ba ca e scump, ba ca e departe de Bucuresti. Nu mai anticipa niciun scenariu al nereusitei pe baza refuzurilor de pana acum. Fa ce tine de tine, roaga-te mai ales sa randuiasca Dumnezeu cum stie, dar lasa-L si pe El sa faca ceva, ca daca tot proiectezi dinainte ca n-o sa se intample, e ca sa cum L-ai considera pe Dumnezeu neputincios.

Maica Domnului cu tine!
Reply With Quote