View Single Post
  #10  
Vechi 09.10.2015, 15:59:44
alex190
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Adevarul e ca savurez sfatul acesta. Maine e sambata si Madam Max crede ca va putea dormi in voie. Dar apelul pe telefonul fix il va auzi ca un traznet cazut peste casa la ora 5 si jumatate dimineata. Va raspunde buimaca, in camasa de noapte si cautandu-si, inutil, papucii si va auzi: "Bonjour! Madame Max ? C'est le docteur Dragomir, votre voisin!"

Sau, mai bine, sa o las pe Duminica. Poate ca, in felul acesta, o ajut sa ajunga si la slujba, unde de obicei se predica iubirea de aproapele: astfel, ea va avea un gand binecuvantat si pentru mine.

Norocul meu e ca, Madam Max nefiind pacienta mea, nu am ce pierde...
Adevarul e ca ma sperii citind uneori ce scriu unii forumisti .Adica se presupune ca e un forum crestin, unde multi oameni vin si iau lucrurile pe care le citesc aici, pe bune.Cand am vazut prima oara topicul, am zambit amuzata si mi s-a parut chiar simpatic.Dar dupa ultima postare...Unde e iertarea dvs. crestineasca?Si la mine, primul impuls ar fi sa pun mana pe telefon la prima ora dimineata.Dar ar fi doar un impuls, pe care nici macar nu l-as verbaliza.Mi-as aminti ca o lume mai buna, in nici un caz nu are cum sa existe cand oamenii
din ea dau frau liber impulsurilor de moment.Daca doar ati glumit, imi cer scuze.

Last edited by alex190; 09.10.2015 at 21:23:41.
Reply With Quote