View Single Post
  #1  
Vechi 15.02.2008, 15:52:49
StefanS StefanS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2007
Mesaje: 19
Implicit

In prmimul rand poate nu ar trebui sa spun asta, deaorece e vorba de chestiile private ale unei persoane, dar pana la urma am sa vorbesc despre asta din simplul motiv ca vreau sa ajut persoana respectiva.
Stiti de fazele cu tenativile mele de sinucidere. Cei care nu m-au injurat facandu-ma mincinos, probabil au fost socati de cat de simplu am putut tasta toate lucrurile alea.
La facultatea pe care o fac acuma am o colega care a trecut cam prin aceleasi experiente ca si mine, inclusiv faptul ca in trecut a vrut sa se sinucida (tot asa, se simtea singura ca si mine). O consider o persoana cat de cat buna (in sensul spiritual al lucrurilor) si am ajuns sa ma bucur ca nu a sfarsit in Iad. Dar din pacate am aflat azi ca sinuciderea era doar partea banala a lucrurilor. Vorbeam cu ea despre anumite persoane, si la un momendat am adus vorba despre una din acele persoane, care pe vremea lui Ceausescu (pe un forum crestin-ortodox nu pot sa-i zic altfel) a facut 2-4 avorturi!!! Am intrebat-o ce parere are despre asta, si ea, la un momendat a zis ca EA NU AR FI FACUT AVORT, CI AR FI MURIT IMPREUNA CU COPILUL EI! Am ramas tare socat de cuvinetele ei. Am intrebat-o daca vrea sa aiba copii si a zis ca nu si ca daca ar ramane insacrinata AR MURI IMPREUNA CU COPILUL EI!!! Va dati seama ca am ramas socat din nou. Mi-a zis ca nu ar avea unde sa stea, iar eu, iar eu i-am spus ca ar putea sa stea la mine. M-a intrebat cum o sa stam... nu cred ca mai au rost detalile astea.

CUM AS PUTEA S-O AJUT sa nu mai gandeasca asa. E o persoana la care tin si fara intentia de a lansa gaze lacrimogene m-ar durea inima daca ar face chestia aia sau ar suferi in vreun fel. Ce au zis ea poate nu sunt vorbele unui crestin, dar nu stiu, eu vreau s-o ajut sa ajunga pe calea ce buna.
Reply With Quote