Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil
Candva erai crestin. Apoi te-a luat sminteala, din infumurare intelectuala, probabil (oi fi crezut ca e ceva de capul tau, pe-acolo prin studentia teologica).
Si in loc sa intelegi ca Domnul te invita la mai multa cumintenie, la lucru mai serios si la un strop de smerenie, ai inceput sa faci bule si te-ai smintit cu prostii straine.
Si acum nu te mai regasesti si esti un pic cam chiaun de cap.
Vezi ce fiinta fragila e omul? Si ce rau lucru e proasta randuiala si lipsa masurii si neascultarea?
Acum il intelegi intrucatva pe Adam cel de dupa cadere?
P.S. Astea cu "exericitii spirituale" e mai bine sa i le scrii lui Florin Oltean. El te intelege... Puteti deveni chiar pretini.
|
Lasa ca Dumnezeu ne acceptă pe toți cum suntem,si pe tine si pe florin oltean care ne alimentează cu invataturi din frumusețea hindusă si budistă si pe mine care,măcar caut si incerc sa imi gasesc rostul.
__________________
Cheamă-Mă, și-ți voi răspunde și îți voi vesti lucruri mari, lucruri ascunse, pe care nu le cunoști.(Ieremia 33:3)
|