
01.03.2016, 22:02:08
|
Banned
|
|
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
|
|
Citat:
În prealabil postat de GMihai
Da, să trăiți, tovarășe secretar general ! Autoritățile statului multilateral dezvoltat român au procedat foarte bine, încercând să intervină într-o anchetă care ține de dreptul intern al unui alt stat ! Trăiască înfrățirea dintre popoare !
Totuși, tovarășe, nu credeți că există posibilitatea ca autoritățile statului român, atunci când s-au interesat (în mod evident, dezinteresat) de soarta cetățenilor români, să fi lăsat o impresie de cacao, în sensul că mesajul indirect transmis a fost "știți, la noi în țară, unde noi suntem autorități, drepturile copilului nu se prea respectă, violența în familie abundă, legea în acest sens nu se prea aplică, așa că noi am venit să vă tragem puțintel de urechi pentru faptul că la voi în țară se aplică ?!"
|
S-au facut de cacao la greu, nu e destul ca avem imaginea pe care o avem in lume, au mai intervenit si astia ca sa ii ia la rost de ce aplica legea in propria lor tara, desi la noi nu se aplica. Jenant, dar astia sunt politicienii nostri, din pacate!
|