View Single Post
  #30  
Vechi 26.04.2016, 01:10:37
Romowe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Macar stim sigur ca nici unul dintre ei nu avea ascendent...in nici o zodie. :)

Auzi ce argumente citim : Zodiacul - cheie a omului si a universului. Care l-ai lasat pe Oreste sa intre pe forum ?
"au murit in plan budic pentru a cadea in plan astral" :)
Au facut atac de cord pe buda, de la prea multe eructatii, flatulente si constipatiuni gnostice. Nu mai stiu cine a zis, undeva pe Ziost parca, ca "gnoza eretica provoaca constipatie si ocultism intestinal". Ba nu, concluzie. Ahhh, ocluzie. Da!
Ei, si sa reiau povestea: dupa ataculd e coord au cazut prin portalul deschis cind au tras apa.
Demetrius, esti un coleg cult si interesant, dar totusi...nu ti se pare ca prea amesteci cele doispe zodii cu cei 12 Apostoli? Micropmafletul meu scatologic se vrea o trezire la adresa ta si a oricaror altora sincretici. Pe forumul asta sintem, ca sa il parafrzez pe Stephen King, "balamucul internatuic obisnuit". Unii mai irenisto-ecumenisti, altii isi fac ciocul si frizura asa incit sa semene cu sfintii la care au evlavie, altii sint mereu cu pprivrea peste umar la cipuri si ecumenism, eu sint caldicel convins si agresiv (paradoxal, nu? unii zic ca un caldicel este moale), altii viseaza la invierea lui Justinian, etc. No, dar tu stai cel mai nasol: esti sincretist. Tu si dl. Oltean. Gnosticismul si budismul se potrivesc cu crestinismul mult mai putin, infinitezimal mai putin, decit nuca in perete. Daca intru la ambit, cind imi varuiesc casa, pot incastra nuci in pereti si picta cai verzi, dar ce crezi tu o tot o aberatie halucinant de compozita ramine.
Ca sa revin la un ton normal: or fi zodiile pictate in (unele) Biserici, dar asta nu inseamna ca fac parte din planul mintuitor al lui Hristos prin Sfinta Biserica Sa. Banuiesc ca de aici a inceput deriva ta, alaturi de poticnirea de sexualitatea umana, anume voi gnosticii ati nimici-o cu drag.
Reply With Quote