View Single Post
  #14  
Vechi 22.02.2008, 14:30:30
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

intr-un cuvant pe noi ortodocshii ne distruge, iar pe cei lumeshti ii inseala sa-i slujeasca... pe intzeleptzi ii ingamfa shi pe totzi ne tzine sub stapanirea pacatului din care nu avem cum iashi, shi atunci aoclo fiind frica shi frigul shi scrashnirea dintzilor, ne vom distruge unii pe altzii asha cum s-au distrus singuri paganii pe vremea lui Iushua, doar ca atunci Dumnezeu i-a alungat pe inchinatorii de idoli, in schimb acum precis ca asha va face satana.... shi pana ne vom trezi, vom crede ca este voia lui Dumnezeu.... Shi uite asha se va da fiul la lup de catre parinte shi fii vor batjocurii pe parintzi shi in aceasta nenorocire generala va apare salvatorul care se va inscauna... shi cine credetzi ca va fi? Jean Valjan sau Antihrismul caldiciei, sau Justitziarul compromisului, sau osinditorul shi batjocoritorul din fecioria perfectziunii nascut care va da la moarte shi osanda pe totzi....

domnule zic shi eu pe teme ale mintzii dar sunt doar pareri ca nu imi dau seama cum shi ce va fi.....

dar sa va pazitzi nu numai mana dreapta shi fruntea sa nu va insemne pe undeva pe ele antihrism ci shi sufletul sa nu vi-l lasatzi in ingamfare shi rautatea cruzimii, ca imi zic mie, dar noi nu de mine facem ascultare ca doar nu m-oi apuca sa ma inscaunez shi eu, ca doar la ce-mi foloseshte sa cashtige toata lumea daca eu ma prapadesc, sau la ce imi foloseshte sa-mi cashtig sufletul daca imi pierd credintza, sau la ce imi va pretzui viatza daca in ea va domni pacatul la loc sfant? deci va domni stiintza prroz-stiia?

zic shi eu sa ma aflu in treaba ca iar ma apuca jelea, ca ma gandesc ca daca a fost din focul duhului sfant acolo in fotografie shi am hulit? Of Doamne.... daca-i asha iarta-ma iarashi ca iar am cazut.... desi eu cred ca satana s-a aratat atunci, ca doar Locuintza Duhului Sfant in om este shi in Icoana shi nu prin lumini shi umbre, venite sa impresioneze audientza. Dar shi Hristos in Lumina se arata ca El este Lumina Vietzii deci exista o mica portitza de inshelare, dar in cea mai mare lumina dracul se arata shi acolo este cea mai mare lumina, orbitoare este, dar poate avea un sens, nu zic, ca asha cum l-a orbit pe sf Ap Pavel cu un scop tot asha putea sa ne orbeasca shi pe noi acuma, dar oricum eu raman ca luminile alea care-tzi dau tarcoale, nu sunt extratereshtrii, nici Duhul Sfant ci rautate plina de lumina la aratare, rautatea care o dezvolta in tine prin blanda ingamfare... shi iubire de sine shi magulire cu vorbe mari shi aurite shi intzelepte....

Deci grija mare ca-s patzit.... ???:(:(
Reply With Quote