Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional
Ai uitat ca tu esti iedul cel neastamparat si eretic iar eu am venit la Hristos in Sfanta lui Biserica inainte ca tu sa te fi nascut?
Nu mai e doar politic numita?
|
Frățior, atâta timp cât nu mergi la Sfânta Liturghie, atâta timp cât hulești pe călugări, pustnici și spui că Sfintele Icoane și Sfintele Moaște nu fac minuni și Duhul Sfânt cu harul Său, nu lucrează prin ele și alte nebunii înveți și crezi, NU ești în Biserica lui Hristos, ci ești în erezii, astfel tu ești ied neastâmpărat.
Biserica Ortodoxă, este denumită politic Ortodoxă, ca să fie diferențiată politic și social de alte grupuri de oameni, ce au și ei pretenția să fie numiți biserică și creștini, dar învață învățăturile demonilor, hristoși mincinoși.
Noi creștinii spunem că ceea ce se numește Ortodoxă, e impropriu spus, noi suntem Biserica ! Și altă Biserică nu există, decât noi, Biserica. Alte grupări ce se numesc biserici sunt minciuni, deși ei se numesc creștini, sunt eretici.
Acesta e Adevărul. Și altul nu există.