View Single Post
  #137  
Vechi 25.07.2016, 18:01:15
Trimisul Trimisul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.03.2016
Mesaje: 296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Noi nu suntem protestanti sa interpretam dupa capul nostru (sec).Frate,ia-ti un duhovnic care nu are legatura cu Pucioasa.Doamne ajuta!
Deci iată cum interpretați... exact sfinvers... și dezinformînd.

Ți-am spus că am duhovnici destui și că la Pucioasa locuiește Dumnezeu. Ți-am arătat cum are interpretarea mea baze scripturistice perfect Adevărate. Dacă tu nu ai nicio interpretare sau dacă ai o intepretare incorectă de ce susții că intepretarea mea este ca la protestanți? Îți place să dezinformezi? Cine sunteți ăia voi?.. căci eu sunt mirean din BOR și nu protestez!.. chiar dacă Cuvîntul lui Dumnezeu de la Pucioasa are dreptate maximă, nu protestez nici față de ei și nici față de BOR ci mulțumesc lui Dumnezeu pentru toate.

Deci îți repet:

cum interpretați voi textul zilei 4 dacă nu prin faptul că Soarele și Luna sunt semisferice, soarele dă spre pămînt în jos lumină și căldură iar Luna dă spre jos în sens invers (față de noi spre mai sus de soare) întuneric și frig... căci altfel cum ar putea ele să stăpînească Lumina și Întunericul și să despartă Lumina de Întuneric?


Citat:
13 Și a fost seară și a fost dimineață: ziua a treia.
14 Și a zis Dumnezeu: ''Să fie 'ntru tăria cerului luminători care să lumineze pământul , să despartă ziua de noapte și să fie ei spre semne și spre anotimpuri și spre zile și spre ani,
15 și să fie ei întru tăria cerului luminători să lumineze pământul!'' Și a fost așa:
16 Dumnezeu i-a făcut pe cei doi luminători mari: luminătorul cel mai mare spre stăpânirea zilei și luminătorul cel mai mic spre stăpânirea nopții, și stelele.
17 Și le-a pus Dumnezeu întru tăria cerului, ca să lumineze pământul,
18 să stăpânească ziua și noaptea și să despartă lumina de întuneric. Și a văzut Dumnezeu că este bine.
19 Și a fost seară și a fost dimineață: ziua a patra.
Reply With Quote