View Single Post
  #8  
Vechi 17.08.2016, 15:41:15
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Probabil multora le este greu sa isi deschida sufletul in fata cuiva,poate le este frica sa priveasca ei Insisi in inima lor.(...)Voi CE ghimpi in suflet aveti? .....Nu ma refer LA cele care se discuta cu duhovnicul.
Nici eu nu sunt departe de marturia ta, Seraphim7. Am avut o perioada in care am vorbit aproape cu oricine parea dispus sa ma asculte. Acum nu mai simt nevoia. Ii multumesc lui Dumnezeu ca n-am intrat atunci sa scriu aici. M-ar fi facut astia una cu pamantul...
Odata reintoarsa "acasa", constat ca am mult de lucru cu mine. De recuperat nu poate fi vorba, in cazul meu ("cine nu adună cu Mine risipește"). Caut doar sa merg inainte, cu ajutorul lui Dumnezeu! Si e mult mai bine acum, chiar daca nu am produs o revolutie in viata mea. "Fiecare, fraților, în starea în care a fost chemat, în aceea să rămână înaintea lui Dumnezeu."
Asa ca, merg inainte in pas vioi, alteori taras. Un lucru e clar - in niciun caz nu mai traiesc iadul de alta data, odata ce m-am intors la biserica si am duhovnic.

Dumnezeu si Maica Domnului sa te ajute!

"Cu Tine nimic nu este iremediabil pierdut, tot esti Iubire..." :)

De acum sa castigam Raiul, e tot ce conteaza! :) "Că ce folosește omului dacă va câștiga lumea toată, iar pe sine se va pierde sau se va păgubi? "
Reply With Quote