View Single Post
  #29  
Vechi 15.10.2016, 00:29:04
Ionel28 Ionel28 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2015
Locație: Targu-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 225
Smile

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Ionele, pune tata mana pe o carte de gramatica. Dupa ce vei invata sa vorbesti romaneste, ai permisiunea mea sa purcezi a ne invata teologie.

Toti martorii lui Iehova sunt inculti si agramati ca tine ?

Credinta ortodocsilor si a catolicilor de astazi este de 1000 de ori mai aproape de crestinismul primar decat secta voastra de spalati si de spalatori pe creier.

Pune tu mana si citeste cartea lui Raymond Franz, care a facut parte din conducerea sectei voastre. Iti da voie "Corporatia" din Brooklyn sa o citesti ?
Daca tu zici ca este de 1000 de ori mai aproape de ,,crestinismul primar,, atunci , cum de EXISTA ASTAZI atatea practici , obiceiuri , simboluri diverse prescrestine pagane adoptate de Biserica. Nu vorbim acuma de Franz , sau de Obama , sau de Aristotel, spune tu , cu cultura ta generala , ca stiu ca intelegi deosebirea dintre adevar si minciuna .Spalare de creier , poate fii si intr-o parte si in alta daca tu zici asa . Deci si la cei care cred in superstitii , si practici babesti din Evul Mediu ,cum spunea cineva in cartea ,,Psihologia poporului roman,, Din moment ce se stie la modul general , lucru pe care-l auzim cu totii in fiecare an sa dau un exemplu in preajma ori a Pastelui , ori a Craciunului ca sant atatea obiceiuri pagane , atunci ce rost mai are sa amintesti de Franz , sau de Aristotel sau de nu stiu cine.
Reply With Quote