View Single Post
  #9  
Vechi 13.10.2006, 12:42:30
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

A fost singurul lucru de pe acest forum care m-a facut sa ma napadeasca lacrimile,nu pentru ca as iubi viata atat de mult,totdeauna am fost o pesimista,dar de cand il am pe fiul meu,viata mea a capatat alt sens,si mi-as dori sa-l pot creste eu,caci numai eu pot sa-l iubesc si sa-l ingrijesc asa cum n-o poate face nimeni mai bine.Si,precum spunea in aceasta prezentare a topic-ului,cu adevarat,cel mai groaznic lucru pe pamant este sa fie copilasul tau bolnav,ma uit la mine,cat sufar cand are baietelul meu si o simpla raceala.Locuiesc f.aproape de banca specificata in continutul strigatului umanitar si sper sa-mi misc fundul pana acolo...Suntem constienti ca exista "n"cazuri similare si nu putem sa le satisfacem pe deplin cerintele,mai ales ca patura binevoitoare o reprezinta chiar patura medie,sau submedie a societatii,si deci cu resurse scazute.Insa,cu adevarat putin cate putin se poate acumula acel mult de care are nevoie o suferinta pentru a fi tratata.Suntem deja in octombrie si nu stiu cand a avut loc,sau va avea loc acea operatie,nu stiu daca e prea tarziu,dar chiar daca e tarziu,probabil si pentru perioada de refacere este necesara sprijinul material.
Reply With Quote