View Single Post
  #10  
Vechi 28.10.2016, 17:08:30
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ar fi oportune intalniri de 2 ori pe an in care sa participam sa discutam pe teme propuse dinainte?
Primul prilej este chiar acum, de Nasterea Domnului.
Avem si un invitat, un forumist care nu a mai scris de vreun an, doi, pe forum dar care ne poate prezenta cate ceva din teza de doctorat, aceea despre Sfantul Simeon Noul Teolog (nu celalalt Sfant Simeon...). A rezumat teza intr-o carte absolut delicioasa... Ne poate vorbi cateva minute apoi dezbatem... Va asigur ca e un material de prima mana!

In plus, cei care nu locuiesc in Bucuresti ar putea fi gazduiti, o noapte sau doua, la forumistii bucuresteni. Eu, de pilda, pot gazdui minim doi forumisti.

Putem face si un mic program de colinde. Iar Tudor ne poate canta la violoncel...:) sa nu credeti ca e un copchilas care zdrangane si el, acolo... Credeti ori nu, e deja un mic artist si canta mult peste un amator. Acum tocmai a gatat un concert intreg!

Tematica discutiilor "serioase", duhovnicesti, o putem stabili in doar cateva zile. Eu am deja doua propuneri: una legata de Nasterea Domnului si cealalta despre rolul parintilor in educatia copiilor (si invers!). O sa zic la momentul potrivit...:) In fine, a treia propunere ar fi despre ...corporatisti si viata lor duhovniceasca...:))
Reply With Quote