
31.10.2016, 00:20:21
|
 |
Senior Member
|
|
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
|
|
Citat:
În prealabil postat de AlinB
Iote ma, speri ca-ti gasisi macar un al doilea membru in bisericuta ta, daca ai sa intonezi poezia cu cipul.
Si doar esti actor profesionist, poti intona orice piesa in definitiv, daca aduce beneficii, nu?
Baga mare si cu o luna de gheata si un soare semisferic ceva trambite apocaliptice si te-ai facut si cu al treilea membru,
|
"Ales-am a fi lepădat în casa lui Dumnezeu, mai bine, decât a locui în locașurile păcătoșilor." - Psalmul 83, 11.
Strica-ți-ar Dumnezeu necredința și hula și erezia ! Amin.
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia
|