View Single Post
  #24  
Vechi 25.11.2016, 11:55:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Nu neaparat.Asa se explica faptul ca la doua prezervative mai trebuie sa traiasca si fabrica de suzete si de scutece , fabrica de medicamente pt copii
al caror actionar principal este acelasi actionar principal al fabricii de prezervative. I se spune "prognoza a profiturilor".
Lasa documentarea din bancuri, ca nu e vorba de gauri din astea

Citat:
De aceea o sa vezi ca multe corporatii sustin natalitatea si incepe sa abandoneze mentalitatea avorturilor.
De ce ? Pentru ca industria de accesorii pt bebelusi si copii mici este un piata cu mari profituri.
Cum generez profituri imense ? Simplu, inoculand ideea parintilor ca daca nu cumpara produsul X , copilul se va simti prost. Si ce face un parinte de frica ca al lui copil sa nu pateasca nimic ? Baga banul in buzunarul meu de corporatie, pardon am vrut sa zic cumpara produse ca sa-l linisteasca sufleteste ca bebelul lui este OK.Deci eu coportatie fac de fapt profit din frica parintelui, frica pe care tot eu corporatie am indus-o .
Cum se cheama asta ? Pai in capitalism i se spune "business opportunity" dar ea in realitate, este un act de terorism.
Iarasi vorbesti prostii.
Nu corporatiile sutin natalitatea sau induc "mentalitatea avorturilor".
Sunt politici la nivel de Stat sau mai sus.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote