View Single Post
  #135  
Vechi 07.12.2016, 14:24:59
centesimusvicesimusoctavus's Avatar
centesimusvicesimusoctavus centesimusvicesimusoctavus is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2014
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 293
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Depinde cum le talmacest.."prietene".
Afirmația biblică ”morții nu mai știu nimic” nu ai cum s-o tălmăcești în sensul că ei știu, gândesc, activează în altă sferă, se rotesc 40 de zile pe la streașina casei, că sunt vizitați de creaturi horror demonice și alte bazaconii ale Tradiției Ortodoxe. Nu poți tălmăci exact pe dos de cum zice textul sacru.

[quote=AlinB;637441]Ti-am mai dat o data un link, o analiza biblica facuta de fratiorii tai neoprotestanti
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Aha...deci o dai cotita cand esti prins la colt.
Nu mă interesează analiza frățiorilor, mă interesează doar ce zice Dumnezeu. Dacă Dumnezeu zice că ”sufletul care păcătuiește va muri”, eu Îl cred pe El și nu pe arhivrăjmaș care de la început este mincinos (”hotărât nu veți muri”). Degeaba te faci frățior cu respectivul numai ca să treci puntea încurcăturii. Nu te va ajuta!

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai zi-ne nene, ca nu exista asa multe variante, daca tii la varianta ta pana la capat, trebuie sa iesi tare in fata si sa zici: "Iisus a murit, deci a disparut alea 3 zile."
Fii barbat!
Eu nu am pretenția că cunosc tainele lui Dumnezeu. Tu?
__________________
Nick-ul (CXXVIII), reprezintă a 128-a șansă acordată forumului ortodox de a dovedi că este și creștin. Adică dovedind toleranță chiar când opiniile sunt în dezacord. În definitiv e un forum de discuții, nu un zid la care sunt executați oamenii pentru ideile lor.
Reply With Quote