Citat:
În prealabil postat de oitza ratacita
Nu e treaba ta in ceea ce ma priveste pe mine deoarece aici nu era vorba despre mine. A-ti judeca aproapele e pacat, ar trebui sa stii asta deja. Tot la fel e si lauda de sine.
Si tocmai ca e forum crestin ortodox ar trebui sa cunosti faptul ca Biserica sugereaza o limita maxima in diferenta de varsta dintre soti.
Mai mult, chiar tu, domnul crestin total, perfect si impecabil sustineai aprins ca scopul casatoriei e procrearea; daca tie ti se pare firesc ca o copila de 16 ani sa procreeze cu un tataie de 84, e strict problema ta.
|
Ba despre tine e vorba ca tu dai "sfaturi clocotitoare" pe forumul ortodox.
Sunt sigur ca nu te intereseaza (ca nu-i distractiv deloc!), dar capacitatea de a procrea este inversa la barbati fata de femei. Adica la barbati creste, iar la femei scade odata cu varsta.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
|