View Single Post
  #10  
Vechi 11.02.2017, 13:10:19
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
1. Legat de prima postare - am citit si am vrut sa raspund, apoi am citit si celelalte mesaje si am dat de al lui bluester. Cristi, unde este adevarul?
...................
Iar cei care spune bluester ca organizeaza de fapt, sunt preocupati doar de o parte/fateta (avortul) si nici acolo nu vin cu solutii concrete. Doar incrimineaza.
1. Pentru clarificari: http://basilica.ro/clarificare-refer...ru-viata-2017/

2. Marsul pentru viata are la baza promovarea vietii si adoptiei in detrimentul avortului... ca s-a adaugat anul asta si "promovarea familiei" - asta e partea a2a. Pe de alta parte, asociatiile pro-vita din Romania au venit mereu cu solutii concrete; un exemplu ar fi ca aceste asociatii au incurajat legea conform careia fiecare femeie care vrea sa faca avort sa poata sa beneficieze gratuit de o sedinta la psiholog inainte de a face avort... dar legea nu a fost votata de parlamentari; de ce? ar trebui sa ii intrebati pe ei. Tot aceste asociatii provita au facut si campanii publice de informare privind avortul... eu nu stiu ce vreti mai mult de atat. Multe persoane care recurg la avort nu stiu/nu realizeaza ca este o crima, iar cei de la provita cu asta s-au ocupat pana acum. O alta cauza pentru care unele persoane recurg la avort este situatia financiara precara - dar de asta se pot ocupa doar cei din parlament si guvern.
Reply With Quote