View Single Post
  #220  
Vechi 04.12.2017, 10:24:44
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

in urma cu cativa ani am fost acostat de niste iehovisti. cum erau agresivi m-am enervat si m-am oprit, m-am rastit un pic la ei, erau si doi americani cu ei, si le-am spus ca de fapt ei nu sunt crestini. am poposit cam cinci minute, dar in scurtul timp de "dialogare" cred ca au repetat de 10 ori daca eu sunt multumit de preotii ortodocsi. din necredinciosul si pacatosul care sunt m-am transformat intr-un acerb aparator al ortodoxiei. ce vreau sa spun este ca, de fapt, slabiciunea, unii ar spune ca si forta, dar se inseala, ortodoxiei romanesti sta in preotime. neoprotestantii stiu acest lucru si aici lovesc.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.