View Single Post
  #959  
Vechi 10.12.2017, 21:58:01
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Pe mine mă întrebi? Da, firește, îți dau dreptate, nu suntem noi chemați să torturăm demonii, dar ce te faci că frații dumitale penticostali de peste Ocean zic că asta e metoda cea mai bună, că dacă le zici dracilor să iasă, nu vor ieși, dar dacă-i torturezi, vor ieși fiindcă simt chinul și atunci vrând nevrând trebuie să iasă pentru a scăpa de chin. Asta e filozofia penticostală de exorcism de tip nou, sunt multe cărți scrise, programe tv, găsim și clipuri YT.
Zic reînnoiții ăștia că au mare succes. Ei ard demonii, îi torturează, îi chinuie, le rup gâtul, le jupoaie pielea, bagă o sabie încinsă, îi pune pe draci să bea sîngele Domnului Iisus ca să-i ardă pe interior. Nu glumesc. Pentru a nu poticni pe nimeni, nu voi posta [aproape] nimic ----> clipuri video, dar dacă discuția se va încinge și nu mă veți crede, o voi face.
Știu că pare bizar dar fenomenul e real. Există și un exorcist penticostalo-carismatic român care exact așa procedează. Zice că a învățat de la americani. E pe internet, are canal deschis. Vă invită pe toți să vă scoateți dracii. Teologia acestora fiind că...și creștinii botezați au draci în ei.
Acesta este carismatismul cu rădăcini penticostale, dragilor. Peste Ocean, fenomenul de care vorbesc este rampant!