View Single Post
  #126  
Vechi 01.02.2021, 20:40:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Afirmi tu. MinČ›i fiindcă judeci Č™i fiindcă osândeČ™ti Č™i pentru că vrei ca judecăČ›ile tale Č™i batjocurile tale să fie îndreptăČ›ite de BOR.

Čšin minte că Moroco a pus linkuri in ceva postari la niČ™te prezentari pe youtube cu niČ™te schiČ›e. Stai că le caut acuma să vezi că eu nu mint când afirm că tu minČ›i! (Č™tii tu cine e tatăl minciunii că doar eČ™ti Teolog.)

Le-am gasit. UrmareČ™te-le Č™i spune-ne Č™i dovedeČ™te-ne că nu are dreptate. Vino cu Dogmele Ortodoxiei în care găsim Adevarul despre creaČ›ie. Sau vino cu teorii ale lumii adoptate de BOR care ne explică mediul înconjurator, sau vino cu teoriile în care crezi dumneata. Dumneata cu ce vi dacă contrazici, eČ™ti doar Gică contra care face inchiziČ›ie? Dacă nu e aČ™a cum prezintă Moroco atunci cum e?

Sunt prieten cu sfinČ›ii Č™i înČ›elepČ›ii, pe proČ™ti nu-i judec Č™i nu-i condamn . Iata linkurile partea întâi Č™i partea a doua.

1. Deci esti procesat rau de tot de Moroco. Ti-a dat lectii in particular? Spalare de creier in particular sau? Erezie si a fi eretic in 24 de ore? Erezia "by Moroco" ???

2. Filmuletele lui Moroco :
1. Sunt niste ipoteze
2. Sunt ipoteze INVALIDATE, nu doar neconfirmaate, ci neprezente
3. Sunt doar elucubratii, poze si desene pe o hartie.... .
4. A visat Moroco prostii noaptea si le-a pus pe hartie.


3. Am vazut un desen si un pix. Si ????

Exista nu doar teorii ci teorii validate stiintifice.

Exista stiintele:
1. Fizica
2. Astro-fizica
3. Astronomia
Care se ocupa de stiinta, nu de bazaconii.
Aveeti vreo ancorare in FIZICA, ASTRONOMIE SI ASTRO-FIZICA ????

Am vazut unul care elucubreaza prostii pe hartie, si ???? Nu a mentionat absolut nimic despre cele 3 stiinte care sunt acceptate de Biserica. Pentru ca nu contrazic dogma!!!

Intelege SCRIPTURA TREBUIE SA FIE IN ARMONIE CU STIINTA SI STIINTA TREBUIE SA FIE IN ARMONIE CU SCRIPTURA.
STIINTA SUNT FAPTE SI SCRIPTURA SUNT FAPTE PREZENTATE SIMBOLIC METAFORIC. NU SE POT ANULA si EXISTA O CALE DE EXPLICARE RECIPROCA A STIINTEI PRIN SCRIPTURA SI A SCRIPTURII PRIN STIINTA.

Petru, tare pe cale gresita esti si nu stii prin ce fund de iad te afli...

@Petru - daca tu pui fata (ca sa nu zic altceva) la unul care deseneaza 2 prostii pe o harit, pune 2 citate din Biblie si gata, a scos o teorie, atunci esti un mare fraier.

Last edited by gpalama; 01.02.2021 at 20:44:09.
Reply With Quote