View Single Post
  #156  
Vechi 03.02.2021, 12:27:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.347
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Prefer asa ceva decat sa stau in banca mea si sa dorm ca nenumarati altii...

Ati fost foarte multi care au stat si s-au uitat si nu ati miscat un deget... asa face diavolul cand vine si rapeste oile turmei si crestinii dorm pe ei si nu zic nimic.

Dormi in continuare...
Nu-s diavolul si nu rapesc pe nimeni, e tocmai invers, marturisind pazesc ortodocsii sa nu fuga in lume sau sa-si lepede hainuta ortodoxa. Te pun eu sa te lepezi de ortodoxie, de BOR cand eu sunt ortodox mirean din BOR? Unde ti se pare ca te rapesc? Ma confunzi cu duhurile rele sau cu prietenii tai care practica rapirea si exclusivismul dupa care tot ei se dau victime si sustin ca apara ortodoxia si pe ortodocsi ca sa nu fie altii rapiti de "lupi" adica de cei exclusi pe care ii socoteste diavoli pe baza unor gogomanii inventate de mintea lor adormita.

Nu te rapesc, nu te rebotez si nu te fortez sa crezi ce cred eu si sunt si ortodox deci ce idei ai tu in mintea ta de-ti permiti sa persisti cu procesomania anti ortodoxa? Ai incurcat borcanele, ai schimbat taberele, ereticii sunt in apus si sectantii vin din anglo-america iar satanismul si metempsihoticii vin din africa si asia. Du-te de te lupta cu ei daca te crezi mare luptator cu cel rau. Numai cu sfintii si cu cei mici te lupti dumneata?

"Mai bine sa-si lege o piatra de gat si sa se arunce in mare decat sa faca cineva rau mai micilor Mei", "Mai bine sa nu se fi nascut daca huleste pe Duhul Sfant" asta ne spune Domnul Hristos.

Tu ce spui? Aceleasi afirmatii de teolog raspopit? Stiam ca nu te-ai potoplit ci doar ai luat o pauza ca sa-ti incarci bateriile si sa revi cu forte proaspete sa darami ortodoxia inchipuindu-ti c-o aperi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa