View Single Post
  #158  
Vechi 03.02.2021, 15:24:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Dialog fratesc? Cu satana?

Aceeasi problema au zis-o si Igor si AlinB - ca vorbestii prostii ca nu raspunzi. De asta ai fost banat pentru ca trollezi.

Despre ce vorbim? Daca era ceva corect in ce spui, crezi ca erai la a X-a oara cand ajungi in acelasi punct????

Daca eram singurul dar sunt al X-ulea intr-o coada foarte lunga de foarte multi ani care iti spunem acelasi lucru: ca esti sectar, ca esti inafara Bisericii, ca nu spui nimic despre Biserica.

Ce pot sa spun decat ca nu este nici o diferenta intre tine si protestanti? Ca trebuie sa fii numit la fel ca protestantii, sectar???

Daca esti in NIP si NIP a fost numita SECTA si a fost condamnata si tu "crezi in NIP" si faci aici lobby pentru NIP, cum sa iti spun, mieluselul NIP ? Mai degraba sectar din NIP.


Secta te-a numit Biserica, secta si sectar te numesc si eu.

Nu eu te-am numit ci Biserica

SECTA REA si SECTAR RAU

Asa te-a numit Biserica - SECTAR RAU - asa ca asumati !!!


Nu noi te numim, ci dogma te acuza pe tine ca fiind eretic si sectar si rupt si inafara comuntitatii..

Ce cauti in NIP, cand noi avem Bisericile naostre??? Este NIP Biserica noastra ??? NU ESTE... deci ce cauti acolo..


Eu imi asum si zic DOAR CE A ZIS Biserica. Nu pot si nu am voie sa ies din ce a zis Biserica. Daca Biserica a zis ca esti sectar si secta rea atunci ma tin de Biserica....

Daca vorbessti numai de NIP mai esti in BOR???? Cine te poate considera pe tine in BOR cand tu de 15 ani vorbesti de NIP... ???? si contra BOR ??? serios ?


Nu conteaza parerea ta despre NIP. Conteaza DOAR PAREREA BISERICII. Esti inafara Bisericii.

Mai ales cand reciti aceeasi poveste protestanta, sectara si dierenta intre tine si protestanti este nula.

Nu Biserica greseste aici .... !!!! Egalitatea intre tine si protestanti te condamna pe tine ca SECTAR si INFARA BISERICII .

Last edited by gpalama; 03.02.2021 at 15:42:15.